14 lutego 2015

MIŁOŚĆ TO...

... CHEMIA - stąpasz po niepewnym gruncie i zanurzasz palce w nieznanej materii, czujesz narastające ciepło w brzuchu kiedy jest...... FASCYNACJA - procesy myślowe odbywają się w najwyższej intensywności, nie możesz bez niej żyć, tęsknisz, dopada Cię bezsenność, nostalgia, pragnienie, gorycz, szaleństwo...... TĘSKNOTA - za każdym razem gdy następuje stan separacji koniecznej - cierpisz...

... NAMIĘTNOŚĆ  - żyjesz na bezdechu...... ODDANIE - inwestujesz wszystko...

... ZAUFANIE - nie masz wątpliwości...

... SZALEŃSTWO - nic Cię nie ogranicza...

... WIERNOŚĆ - nie porzucisz jej dla innej...

... ROZCZAROWANIE - kiedy wyobrażenie zderza się z rzeczywistością...

.... WALKA - o utrzymanie jej przy życiu...... KOMPROMIS - kiedy potrafisz odpuścić w imię ogólnego dobra...

... ODWAGA - aby podążać za nią mimo przeciwności...

... ROZSTANIA - kiedy ją rzucasz...

... I POWROTY - kiedy do niej wracasz...

MIŁOŚĆ jest ślepa, przychodzi nieoczekiwanie, nie wymaga racjonalnych wyjaśnień, zmusza do refleksji, oczekuje kompromisów, liczy na wyrozumiałość, żąda oddania, usycha bez podsycania, chce by o nią zabiegać, masz ją na wyciągnięcie ręki - tylko otwórz oczy i nie daj się złamać pierwszym zwątpieniom. 

MIŁOŚĆ cieszy się z rzeczy małych, przelotnych, szukaj jej w krajobrazie, gestach powszednich, w uśmiechu i zamyśleniu, w czystej intencji. 

MIŁOŚĆ jest prosta - tylko my ją niepotrzebnie gmatwamy. 

KOCHAJ w 100% - 365 dni w roku, oddawaj się pasji i nigdy, nigdy, nigdy nie poddawaj się nim dotrzesz do obranego celu. Specjalne podziękowania dla:
http://amrap-collection.pl/ (koszulka)
http://www.1morestore.pl/ (szorty)
Wytwórnia Macy (zdjęcia i grafika)

11 komentarzy:

 1. I nie ma komentarzy????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo ciemna noc :) Tylko samotni siedzą i stukają w klawiaturę :) Albo jedzący po nocach :P

   Usuń
 2. Pięknie i prawdziwie napisane. Nic, tylko tonąć w miłości :-) ale zawsze trzeba uważać, żeby się nie utopić - taka nuta pragmatyzmu w tym romantyzmie ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście - dlatego użyłam nieco metafory - bo chodzi mi o miłość do pasji także - utopić się można szybko. Ale na to często nie mamy wpływu. Mi daleko od idealizowania miłości - znam jej ciemne strony i sama dokonuje często racjonalizowania miłości - czy to do sportów, czy do ludzi...

   Usuń
 3. Obawiam się, że pogubiłaś się w osobach. To niby męskie spojrzenie na kwestię miłości czy jedynie farmazony przy okazji komercyjnego święta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że nie do końca zrozumiałeś/zrozumiałaś przekaz - piszę o "niej" jako o miłości - a odnoszę się nie tylko do relacji międzyludzkich ale przede wszystkim do miłości do pasji - kwestia szerszego spojrzenia. Oczywiście można to nazwać farmazonem przy okazji komercyjnego święta. Zawsze to jakaś odmiana od misek z owsianką, i zrzutami z aplikacji biegowych. Że tak powiem - można przeczytać ale nie trzeba - a każdy ma prawo mieć swoje zdanie.

   Usuń
 4. Od razu skojarzyło mi się z: "Miłość dodaje skrzyyydeł." :)))

  OdpowiedzUsuń
 5. :)
  tak! a to, ze to Ty właśnie piszesz o sile miłości mnie nie dziwi, bo Ty dziewczyno siebie kochasz.
  Ja stałam się zdolna do miłości naprawdę, bez potrzeby dostosowania go do moich potrzeb, gdy tak na prawdę pokochałam siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy się nie poddawaj, to jest najważniejsze :)
  Pozdrawiam :)
  http://fit-healthylife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń