5 maja 2014

OSOBOWOŚĆ BIEGACZA - MACIEK z Moja Przemiana

Z WIELKĄ PRZYJEMNOŚCIĄ PRZEDSTAWIAM MAĆKA (Prowadzi blog - Moja Przemiana) !!!"Maciek, lat 29. Ze względu na nazwisko, znajomi wołają na mnie Pacior. Prowadzę stronę Moja przemiana oraz blog: www.mojaprzemiana.wordpress.com. Walczę każdego dnia o lepszego siebie - w każdym aspekcie.

Biegam od lipca 2013, choć początkowo to była bardziej męczarnia niż bieganie.

13.04.2014 pokonałem samego siebie, na Orlen Warsaw Maraton padła mój rekord na 10km – 47:05 netto
:)

Bieganie traktuję jako urozmaicenie treningu, choć widzę, że to strasznie wciąga. Zaczynałem fatalnie, teraz się rozkręcam. Biegam dla Bartka i to mnie cieszy.

Motywujące w bieganiu jest to, że wyznaczam sobie ambitne, ale realne cele, które udaje mi się osiągnąć. Tamten rok „zamknąłem” w mniej niż 50min na 10km, w tym roku już 47. Ale też bez przesady, nie samymi rekordami człowiek żyje. Raz na jakiś czas jest mocniej, ale poza tym musi być radość, bo inaczej to nie miałoby sensu.

Nie mam wielkich przeszkód, raczej przygodę z bieganiem traktuję jako wyzwanie i każdy najmniejszy sukces staram się celebrować, bo wiem, jak dużo mnie to kosztuje.

Nie, nie dajmy się zwariować. To, że ktoś lubi aktywność fizyczną, nie powinien jej stawiać ponad wszystko. Więc najpierw rodzina, potem sport. Ale, ale, ale – wszystko idzie pogodzić, przecież można biegać razem
:)

Przede wszystkim pewność siebie. Już nie ma granic, nie ma „że się nie da”. Niektóre „cuda” wymagają większej inwestycji czasowej.

Dieta, jako plan żywieniowy – tak to rozumiem. Nie zmieniła się, bo większość tego planu uległa poprawie trochę wcześniej, a i na bieżąco modyfikuję jadłospis. Tylko, że nie dzieje się to „tylko” ze względu na bieganie. W moim menu dominują warzywa i owoce. Stawiam na rośliny i powoli podążam w stronę wege.

Pisałem wcześniej, że bieganie jest uzupełnieniem treningu. Jestem instruktorem Indoor Cycling, więc sporo czasu spędzam na rowerze, ale jest też siłownia i to jest ogromnie istotny element.

Rady dla początkujących? Hmm – śmiesznie to zabrzmi, bo początkujący będzie dawał rady początkującym… Ale jeśli już, to bieganie musi być z radością, z uśmiechem, ma być przyjemne. Jeśli tego nie ma, to będzie to walka z samym sobą, robienie czegoś na siłę, a to strasznie źle wróży na przyszłość i nie o to w życiu chodzi. "


Maćkowi życzę wielu sukcesów biegowych! Aby śledzić Jego poczynania - zapraszam na strony: www.mojaprzemiana.wordpress.com.  Moja Przemiana FB

Serdecznie zapraszam do zabawy ! Jeśli biegasz i chcesz opowiedzieć mi coś o sobie a tym samym zgadzasz się na publikację w cyklu "Osobowość biegacza" - odpowiedz na poniższe pytania i wyślij je wraz ze swoim zdjęciem na wskazany adres! Jeśli chcesz to zostaw linki do Twoich stron internetowych! Raz w miesiącu razem z przedstawicielem firmy RUNSPIRATION nagrodzimy jedną kobietę i jednego mężczyznę - do zgarnięcia - własna, personalizowana koszulka sportowa!1 komentarz:

  1. I jest Maciejo ^_^ nasz osobisty motywator! Dodam jeszcze, że to facet, który zawsze mówi co myśli i za to cenię go najbardziej :)
    Maciej gratki :*

    OdpowiedzUsuń