22 kwietnia 2014

OSOBOWOŚĆ BIEGACZA - OLA (BIEGNĄC PO SZCZĘŚCIE)

Z WIELKĄ PRZYJEMNOŚCIĄ PRZEDSTAWIAM OLĘ - Ola skończy dopiero16 lat i ma już za sobą debiut na 10 km!

Jak masz na imię i ile masz lat? Czy biegasz pod pseudonimem a może w barwach klubu lub stowarzyszenia biegowego?
Mam na imię Ola. Mam 16 lat, a właściwie lada moment je ukończę. Dosyć niedawno stworzyłam swój fanpage na Facebooku pod nazwą: Biegnąc po szczęście i tego się trzymam. Niedługo startuje z treningami drużyny: Bieg ulicą Piotrkowską Rossmann team.

Jak długo biegasz? 
Biegam od zeszłych wakacji. Moja przygoda zaczęła się bardzo dziwnie, gdyż po bardzo stresującym etapie w moim życiu chciałam odpocząć i wtedy właśnie zaczęłam biegać, to mój prywatny odpoczynek!

Jakie są Twoje osiągnięcia biegowe?
Takowych osiągnięć jeszcze nie posiadam, ale mam nadzieję, że już wkrótce mój licznik zacznie rosnąć. Mój debiut 24 maja w biegu na 10 km. 

Co Cię motywuje?
Największą motywacją dla mnie są inni biegacze. Prowadząc swoja stronkę poznałam bardzo wielu ludzi z taką samą pasją, co ja. Spotykając na ulicy inną osobę nie za każdym razem można się dogadać, ale kiedy spotka się biegacza, wspólny język odnajdzie się zawsze i to jest wspaniałe. Plus dodatkową motywacją jest mój 3-letni siostrzeniec, który kiedy mnie odwiedza chce wspólnie ze mną biegać. I jak tu się nie uśmiechać? 

Co Cię demotywuje :)?
Przykra jest krytyczna opinia osób, które z bieganiem nie mają nic wspólnego, a potrafią tylko oceniać i dawać mało przydatne wskazówki.

Czy Twoje życie jest podporządkowane bieganiu? Czy stanowi element "dopełnienia"?
Bieganie stało się dosyć ważną częścią mojego życia. Kiedy tylko znajduje wolną chwilę przebieram się zakładam buty do biegania i wybiegam przed siebie. Jest to czas, kiedy mogę poprowadzić monolog z samą sobą, przez co mój dzień staje się wykorzystany w 100%

Co zmieniło się w Twoim życiu odkąd zdecydowałeś się biegać?
Przede wszystkim zmienił się mój pogląd na świat. Wszystko dookoła stało się bardziej kolorowe. Dzień w dzień endorfiny po bieganiu i życie staje się lepsze. Plus do tego płaski brzuch i usta w kształcie banana!

Czy zmieniła się Twoja dieta? Co w niej dominuje?
Moje odżywianie uległo zmianie dosyć pozytywnie. Odstawione słodycze, sól, tłuszcze. Stawiam na bogato, ale zdrowo! I dużo, dużo wody :)

Czy wspomagasz się ćwiczeniami? Jak często biegasz a ile czasu w tygodniu poświęcasz na ćwiczenia uzupełniające? Jakie ćwiczenia polecasz?
Wspomagam się ćwiczeniami na mięśnie brzucha, nóg, ramion – wszystko, co się da. Najczęściej są to ćwiczenia w zaciszu własnego domu, czasem siłownia czy basen. Biegam prawie codziennie. Jeśli mój trening to długie wybieganie, wtedy daję sobie dzień przerwy. Po bieganiu stretching plus ulubione ćwiczenia J

Jakie masz rady dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem?
Najważniejsza rada to być cierpliwym. Nie wystarczy tydzień czy dwa. Aby czerpać z biegania stuprocentową przyjemność trzeba się solidnie napracować. Ale uwierzcie mi, że naprawdę warto!

Oli życzę sukcesów i wytrwałości a przede wszystkim bieganie bez kontuzji! Jeśli chcesz śledzić postępy i sukcesy Oli - zapraszam na Jej stronę BIEGNĄC PO SZCZĘŚCIE

Serdecznie zapraszam do zabawy ! Jeśli biegasz i chcesz opowiedzieć mi coś o sobie a tym samym zgadzasz się na publikację w cyklu "Osobowość biegacza" - odpowiedz na poniższe pytania i wyślij je wraz ze swoim zdjęciem na wskazany adres! Jeśli chcesz to zostaw linki do Twoich stron internetowych! Raz w miesiącu razem z przedstawicielem firmy RUNSPIRATION nagrodzimy jedną kobietę i jednego mężczyznę - do zgarnięcia - własna, personalizowana koszulka sportowa!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz