6 kwietnia 2014

ANALIZA Currex

WCZORAJ UDAŁO MI SIĘ WRESZCIE DOTRZEĆ DO SKLEPU FORPRO.
FORPRO to " jedyny sklep z pełnym asortymentem profesjonalnej odzieży i obuwia sportowego NIKE PERFORMANCE running, tennis i training/ fitness oraz kolekcją dziecięcą.
NIKE PERFORMACNE  to wyselekcjonowana kolekcja stworzona dla sportowców –zawodników oraz amatorów aktywnie uprawiających sport. Obejmuje ubrania z najlepszych technologicznie tkanin oraz najnowsze funkcjonalnie modele obuwia." źródło

Buty biegowe NIKE. Sklep FORPRO.
NA 160m2 MOŻNA SIĘ ZATRACIĆ W KOLEKCJACH BIEGOWYCH NIKE, KTÓRYCH DESIGN WG MNIE - PRZEWYŻSZA NADAL WSZYSTKIE POZOSTAŁE OBECNE NA RYNKU. 

Kolekcje biegowe NIKE w sklepie FORPRO


MOŻNA SIĘ TAM UBRAĆ OD STÓP DO GŁÓW - A KOLORYSTYKA KOLEKCJI BIEGOWYCH NIKE UDERZA DO GŁOWY...Masz więc wybór albo oddać się szaleństwu zakupów albo wcześniej przejrzeć ofertę sklepu internetowego FORPRO http://www.forpro.pl/ i określić zapotrzebowanie :). Ja jechałam tylko po buty a w rezultacie wyszłam z butami, bluzą i spodniami. Pobyt w sklepie jeszcze kilka chwil dłużej - skutkowałby wpadnięciem w zakupowy szał. A wiadomo - za jakość trzeba płacić. Także cieszę się, że nie byłam tam sama a presja Ali zmusiła mnie do szybszego opuszczenia progów sklepu :).
W FORPRO PO RAZ PIERWSZY W ŻYCIU PODDAŁAM SIĘ badaniu STOPY metodą CURREX."Wykorzystując wieloletnie doświadczenie poparte badaniami naukowymi w zakresie zaawansowanej analizy ruchu Currex opracował unikatowy system analizy kroku biegowego. Składa się on z tablicy reagującej na ciepło stóp FOOTDISC, pozwalającej sprawdzić wysokość wysklepienia stóp oraz urządzenia RUNNINGSTATION do analizy dynamicznej kroku biegowego.

Podczas badania sprawdzamy sposób ułożenia stopy podczas kontaktu z podłożem i możemy obliczyć kąty styku i odchylenia poszczególnych części stopy. Dzięki temu dowiadujemy się, jakim typem przetaczania stóp charakteryzuje się biegacz i na tej podstawie dobieramy mu buty" źródło

Analiza Currex

Analiza Currexjest bezpłatna jeśli decydujemy się na zakup butów w sklepie. W innym wypadku koszt takiego badania to 60 zł.
Podczas diagnozy okazało się, że niewłaściwie stawiam stopy i dzięki temu wiem na co teraz zwrócić uwagę aby poprawiać technikę biegu. Ponieważ stopy okazały się neutralne - nie było także problemu z wyborem butów - przymierzyłam dwie pary - a zdecydowanym faworytem zostały buty Nike Flyknit Lunar2.Kocham je od pierwszego wejrzenia. Leżą idealnie, są przepiękne a do ich amortyzacji wykorzystano materiał, używany przy budowie foteli pilotów promów kosmicznych. Ponieważ moją równoległą pasją jest biżuteria - a ostatnio bardzo dużo czasu poświęcam na wypalanie kosmicznego szkła wymyślonego przez NASA (dichroic glass),  informacja o kosmicznej technologii zadziała na mnie dodatkowo motywująco.


Nike Flyknit Lunar2

Moja mina jest adekwatna :)

ZOSTAŁA WIĘC SZCZĘŚLIWĄ POSIADACZKĄ -  Nike Flyknit Lunar2 i poczułam się tym samym zobowiązana do jeszcze większej pracy na techniką biegową oraz budowaniem własnej wytrzymałości i siły biegowej. 

KIEDY PO RAZ PIERWSZY ZAŁOŻYŁAM NOWE BUTY NA TRENING - dostałam wewnętrzny impuls, że nie wystarczy sama technologia a praca i motywacja i upartość w dążeniu do celu. A moim celem jest przełamanie granicy własnego lenistwa, niemożności fizycznych, presji czasu i dystansu.

BYĆ MOŻE PODCHODZĘ DO TEGO ZBYT AMBICJONALNIE - bo w moim wieku :) nie zbuduje już formy, która pozwoli mi szczycić się czasem w biegach długich - ale dla mnie osiągnięciem jest narzucenie na siebie i konsekwentne wywiązywanie się z treningów biegowych i ćwiczeń oraz kompletna zmiana trybu życia - która po kilku miesiącach wpłynęła diametralnie na poprawę zdrowia i stanu ducha. Sam czas i start jest dla mnie pochodną dążenia do wewnętrznej równowagi - lubię i zawsze rywalizowałam w konkurencjach sportowych - ale tutaj nie chodzi o bycie najlepszym ale dążenie do tego aby sukcesywnie budować plan i realizować cel. Niezależnie od tego jaki osiągnę efekt i na jakim miejscu się znajdę - liczy się cały proces, dzięki  któremu będę lepsza i zdrowsza. Bo długodystansowe bieganie narzuca nam konieczność zmiany nawyków żywieniowych a także ustala własną hierarchie życia - w której nagle zaczyna być ważny sen w odpowiedniej ilości i czas jaki poświęcamy na wzmacniania ciała i mięśni - jako poboczny trening biegowy.

Dzisiaj nie biegam. Po wczorajszych szaleństwach na bieżni i pierwszym kłusie - cierpię na poobijany zadek. Moje wewnętrzne mięśnie ud domagają się "skalpela" w ramach rozruszania wściekłych zakwasów :).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz